O mně

Sen z dětství

Vlastně už jako malá jsem před usnutím snila o dokonalém světě, kde by bylo uklizeno a řád. Milovala jsem uklízet vlastní pokojíček, když se ostatní kamarádky kabonily a říkaly „musím si jít uklidit pokoj“, moc jsem jim nerozuměla, a tak trochu se za to, že já to dělám ze všeho nejraději, styděla. Nejvíc jsem se těšila na předvánoční čas, kdy se prováděl generální úklid a mě vznikl prostor pro mou uklízecí mánii.

Za našeho dětství se při výběru povolání moc nehledělo na náš potenciál, ani na to, co děláme rádi, směr dost často udávali rodiče, a tak se stalo, že jsem po otci vystudovala stavební průmyslovou školu a následně pracovala ve stavební firmě.

Prozření

Své první zkušenosti s úklidem cizího prostředí jsem čerpala, když jsem náhodou dostala příležitost pomáhat někomu doma s jeho debordalizací, to jsem měla pocit opravdového uspokojení.

Po odchodu ze stavební firmy, jsem balancovala co dál a zlomový okamžik nastal, když jsem se setkala s kamarádkou, která žije v New Yorku. Jen tak z legrace jsem se zmínila, že nejraději bych lidem organizovala jejich příbytky. „No tak to dělej, u nás tato služba funguje a je velmi žádaná,“ odpověděla a já nikdy na ten pocit, který ve mně tato věta vyvolala nezapomenu. Příval neskutečné energie a slyšitelné „cvaknutí“, že to je to ono.

Má to smysl

Poptala jsem pár kamarádek, zda bych si u nich mohla svou činnost vyzkoušet a s radostí souhlasily. Výsledkem bylo nadšení obou stran, a tak můj pracovní život dostal jasný směr.

Paradoxně, za svou uklízecí a organizační mánii jsem se vždy tak trochu styděla, ve svých očích jsem ji považovala za zbytečnou, ale nemohla jsem si pomoci.  A tak jsem záviděla všem v okolí, kteří měli doma chaos, nehleděli na to, a s úplným klidem vyrazili na výlet. Dnes, po zkušenostech to vnímám jinak, vím, že chaotik by také rád řád, ale dost často na to nemá energii, čas, chuť nebo zkrátka neví jak na to a já dnes vím, že já mu mohu pomoci, že můj „fanatizmus“ má smysl.

Díky vám

Milí „chaotici“, děkuji vám za to, že jste. Díky vám je můj svět krásnější a plný příležitostí vám pomáhat, a měnit tím vaše prostředí i životy.

Vaše Judy

swiper-img-1.jpg