Často kladené dotazy

CO ZNAMENÁ ORKADO?
CO ZNAMENÁ ORKADO?

OR - KA - DO je složenina z prvních dvou písmen u slov, které vystihují podstatu celé služby:

  • činnost ORganizace
  • prostor, který organizací a doplňkovou péčí mohu já a můj tým proměnit - KAncelář nebo DOmácnost.
JE NUTNÁ MÁ PŘÍTOMNOST U CELÉ PROMĚNY?
JE NUTNÁ MÁ PŘÍTOMNOST U CELÉ PROMĚNY?
Mohu zvládnout celou organizaci bez vás, věci k vyřazení vytipuji a připravím ke konzultaci s vámi a společně pak jen předměty projdeme. Osobně ale přítomnost vřele doporučuji. V průběhu celého procesu se vám dostává bonusu, kterým je školení a nabytí nové dovednosti, jak vyřazovat, ale především, jak si nový stav udržet. Ale nepotřebuji vás v průběhu celého procesu, ideální je například home office…
CO KDYŽ MÁM NĚJAKÝ ŠUPLÍK S OBSAHEM „TOP SECRET“?
CO KDYŽ MÁM NĚJAKÝ ŠUPLÍK S OBSAHEM „TOP SECRET“?
S respektem ho vyloučíme z proměny a jeho obsah i současný stav zůstane znám nadále pouze vám!
CO SI MUSÍM NA PROMĚNU PŘIPRAVIT?
CO SI MUSÍM NA PROMĚNU PŘIPRAVIT?
Nic, veškeré pomůcky na organizaci i úklid přinesu já. Z vaší strany není třeba se zatěžovat ani starostí o občerstvení, vše včetně pití, budeme mít vlastní. Připravte si jen dobrou náladu, ale i tu přivezeme my a s vámi se o ni rády podělíme :).
JSTE KONZULTANTKA MARIE KONDO?
JSTE KONZULTANTKA MARIE KONDO?
Nejsem konzultantka Marie Kondo. Naše služby se liší především v tom, že v mém případě činnost proměny provádím přímo já a má asistentka, a to od počátku až do konce. Ale princip je samozřejmě stejný, zbavit prostor nepotřebného a ponechat jen to, co potřebuji nebo mám rád. Nikdy nezapomenu na pocity, které mě doprovázeli při čtení knihy od této známé Asiatky, byla to euforie a neskutečné úleva, že je minimálně ještě jeden takový člověk na planetě, který tuto oblast vnímá tak, jako já… :-)
UVIDÍ NĚKDO FOTOGRAFIE Z PROMĚNY MÉHO PROSTORU?
UVIDÍ NĚKDO FOTOGRAFIE Z PROMĚNY MÉHO PROSTORU?
Ano, uvidí, ale pouze pokud obdržím váš písemný souhlas. V opačném případě zůstane stav před i po pouze mezi námi!
JAK MOHU FUNGOVAT V ORGANIZOVANÉM PROSTORU PO DOBU REALIZACE?
JAK MOHU FUNGOVAT V ORGANIZOVANÉM PROSTORU PO DOBU REALIZACE?
Je třeba počítat s částečnou provizorností užívání celého obytného prostoru, a to od prvního dne, až po poslední. V průběhu realizace dochází k tak velkému nepořádku a pocitovému chaosu, že dost často klienti propadají panice. Vězte, že já tento pocit nemám, vše mám pod kontrolou a slibuji nečekanou úlevu.
MOHLO BY SE STÁT, ŽE NEBUDU MÍT POD KONTROLOU, CO SE VYŘAZUJE?
MOHLO BY SE STÁT, ŽE NEBUDU MÍT POD KONTROLOU, CO SE VYŘAZUJE?
Není to možné, vyřazujeme buď společně a já vám k rozhodnutí pouze svítím na cestu, nebo připravím mnou vytipované předměty ke konzultaci s vámi. Sama bez vašeho svolení vyřadím pouze např: zkaženou potravinu, zmačkaný papír, vypsanou fixu, …
JAK POZNÁTE, CO VYŘADIT, KDYŽ TO NEVÍM ANI JÁ?
JAK POZNÁTE, CO VYŘADIT, KDYŽ TO NEVÍM ANI JÁ?
Nepoznám to, na to si přijdete sami, postupně vám při třídění budu odhalovat tajemství, proč se vám nechce vyřazovat… Je to proces, ve kterém budete sami pociťovat, jak se v této oblasti posunujete a pochopením celého principu, začnete vnímat, že zbavením se toho, co si necháváte jen z pocitů viny, vám přinese úlevu. A to je to, oč tu běží! :)
ZA JAK DLOUHO SE MI PŮVODNÍ STAV VRÁTÍ?
ZA JAK DLOUHO SE MI PŮVODNÍ STAV VRÁTÍ?
To samozřejmě záleží na vás, ale většině mých klientů se původní stav nevrátil nikdy. Jedná se opravdu nejen o proměnu prostoru, ale i změnu myšlení. Cílem nejsou mé nekonečné návštěvy, ale šíření myšlenky, že osvobození se od předmětu, který nepřináší radost nebo užitek, nedochází k úzkosti ze ztráty, ale k nečekané úlevě. Také vracení předmětu na své místo, se v prostoru, kde člověk ví, kde co má, stane rutinou.
CO MI PROMĚNA PŘINESE A PROČ SE MI TAK ULEVÍ?
CO MI PROMĚNA PŘINESE A PROČ SE MI TAK ULEVÍ?
Neuspořádaný prostor vyvolává pocit nedodělků, naráží na naši psychiku a demotivuje k jakékoliv činnosti. Aby mohlo dojít k proměně s bonusovým efektem ve smyslu pozitivního vlivu na duši a k čerpání nové energie, je třeba zbavit se předmětů, které si necháváme z pocitů viny a také je třeba „zatočit“ s hlavními emočními blokátory, jako je uspořádání své historie, předmětů, které připomínají ztrátu, nepříjemné zážitky nebo bolestné vzpomínky a jejich částečná likvidace. Dále předmětů, které nám připomínají, že jste něco ještě nedodělali, například věčně nedokončené projekty nebo výrobky, ale také třeba knihy, s tématem, kterému jste se chtěli v minulosti věnovat.…
JE CENA V KALKULACI PEVNÁ NEBO SE MŮŽE ZVÝŠIT?
JE CENA V KALKULACI PEVNÁ NEBO SE MŮŽE ZVÝŠIT?

Cena zůstává: pokud se v průběhu realizace neodchýlíme od původního zadání a můj časový odhad v kalkulaci se od skutečnosti liší, pak jde vícenáklad za mnou.
Cena se navýší: pokud v průběhu realizace vzniknou neočekávané události, které jsou mimo mou kontrolu např:

  • začneme třídit komodu, která je v jiné místnosti a nebyla součástí zadání
  • časté požadavky na změny v průběhu realizace ze strany klienta (přenášení, přerovnávání)
  • třídění nějakých předmětů bude velmi náročné a klient přesto požaduje jejich třídění (třeba třídění knoflíků dle barev :-))
  • přílišná nerozhodnost klienta


Nenašli jste svůj dotaz? Napište mi, prosím, přes kontaktní formulář. Ráda váš dotaz zodpovím.