O mně

O mně
O mně

Jmenuji se Jitka Šnajdrová a jsem specialistka na organizaci kanceláří a domácností a zakladatelka společnosti Orkado.

Sen z dětství

Už jako malá jsem před usnutím snila o dokonalém světě, kde by bylo uklizeno a řád. Milovala jsem uklízet vlastní pokojíček, a když se mé kamarádky při představě úklidu pokoje kabonily, moc jsem jim nerozuměla. Nejvíc jsem se těšila na předvánoční generální úklid, při němž jsem svou uklízecí mánii mohla naplno zúročit.

Když jsem dospívala, při výběru povolání se na to, jaký má člověk potenciál a co ho baví, příliš nehledělo. Budoucí směr dost často pragmaticky udávali rodiče. A tak se stalo, že jsem –⁠ stejně jako můj otec –⁠ vystudovala stavební průmyslovku a následně pracovala v oboru.

Všechno do sebe zapadlo

První zkušenosti s úklidem cizích prostor jsem čerpala, když jsem náhodou dostala příležitost pomáhat někomu doma s jeho „debordelizací“. V takových vzácných situacích jsem zažívala pocit opravdového uspokojení.

Když jsem po odchodu ze stavební firmy zvažovala, co dál, setkala jsem se s kamarádkou, která žije v New Yorku. Jen tak z legrace jsem se zmínila, že nejraději bych lidem organizovala jejich příbytky. „No tak to dělej, u nás tato služba funguje a je velmi žádaná,“ odpověděla. Na pocit, který ve mně tato věta vyvolala, nikdy nezapomenu. Dostavil se příval neskutečné energie a téměř slyšitelné „cvaknutí“, že to je „to ono“.

Má to smysl

Poptala jsem se svých kamarádek, jestli bych si své uklízecí a organizační dovednosti mohla otestovat v jejich domácnostech. S radostí souhlasily a výsledkem bylo oboustranné nadšení. A tak můj pracovní život dostal jasný směr.

Vždy jsem záviděla všem v okolí, kteří měli doma chaos, nehleděli na to a s úplným klidem vyrazili na výlet. Se zkušenostmi, které dnes mám, to vnímám jinak. Vím, že chaotik by často také chtěl mít ve věcech řád, ale nemá na to energii, čas, chuť nebo zkrátka neví, jak na to. A já mu díky své uklízecí mánii, za kterou jsem se dřív styděla, můžu pomoci. Můj „fanatismus“ má konečně smysl.

Díky vám

Milí „chaotici“, děkuji vám za to, že jste. Díky vám je můj svět krásnější a plný příležitostí jak pomáhat, a měnit tím vaše prostředí i životy k lepšímu.

Vaše Jitka